• MSilnia

• Warsztaty - Bawimy się matematyką

• W październiku w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „BAWIMY SIĘ MATEMATYKĄ” w ramach realizacji programu grantowego mPotęga. Podczas spotkania matematyczne działania przyjęły formę nauki przez zabawę, dzięki której możliwe było osiągnięcie zaplanowanych celów. Głównym zamiarem zajęć było podniesienie poziomu kompetencji matematyczno – logicznych, rozwój logicznego myślenia, wykształcenie umiejętności posługiwania się pojęciami matematycznymi. Uczniowie miały okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności oraz rozwijać matematyczną wyobraźnię.

Wrażeń i emocji nie brakowało. Uczniowie stwierdzili, że matematyka może być przyjemna i dawać dużo radości.

• Szkolny konkurs - Mistrz tabliczki mnożenia

• 31 października uczniowie z IV -VIIIwzięli udział w Szkolnym Konkursie "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Konkurs przeprowadzony został w ramach realizacji projektu matematycznego  "Matematyka oknem na świat" finansowanego  przez Fundację mPotega
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz doskonalenie znajomości tabliczki mnożenia. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Ogłoszenie wyników odbędzie się 10 listopada. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.