• Piknik matematyczny

• W sobotę - 28.09. -  w naszej szkole odbył się "Piknik matematyczny" w ramach realizacji projektu "Pokochaj i baw się matematyką", który dofinansowany został przez Fundację mBanku.. Piknik nie tylko zacieśnił relacje między uczniami, ale także pokazał, że matematyka to dziedzina pełna fascynujących wyzwań z którymi nasi uczniowie poradzili sobie w 100%. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek.

• GRUDZIĄDZ DLA POWODZIAN!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Grudziądzki samorząd organizuje zbiórkę darów dla poszkodowanych mieszkańców południa Polski.

Zbiórka odbywa się w terminie od środy, 18 września, do poniedziałku, 23 września, we wszystkich szkołach podstawowych w Grudziądzu. Zbierane są m.in. woda butelkowana, żywność o długim terminie ważności, środki higieniczne oraz rękawice.

Prosimy o przynoszenie ww. artykułów do świetlicy szkolnej.

Poniżej link do informacji zamieszczonej na portalu miejskim:

• Fluoryzacja

• W związku z przeprowadzaną przez Panią pielęgniarkę fluoryzację w ciągu roku szkolnego, prosimy Rodziców klas I - VI o przyniesienie na najbliższe zebranie 3 zł 50 gr na szczoteczkę do zębów.

Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na przeprowadzenie fluoryzacji, muszą dostarczyć pisemny brak zgody.

Pielęgniarka szkolna

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

•   Czas powrotów, czas powrotów…

Po dwóch miesiącach odpoczynku uczniowie „Dziewiątki” z radością powrócili do szkoły. 2 września o godz. 9.00 w słoneczny poniedziałkowy poranek powitano nowy rok szkolny 2024/2025. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała pani Dyrektor Joanna Szumlińska, która szczególnie serdecznie powitała pierwszoklasistów, a także pozostałą społeczność szkolną, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców i zaproszonych gości. Życzyła wszystkim wielu inspiracji do działania, powodzenia, wytrwałości oraz samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klasy VI b zaprezentowali krótki występ, podkreślając, że „Dziewiątka” to szkoła przyjazna uczniom i każdy może tutaj właśnie rozwinąć swoje skrzydła. Na koniec wychowawcy wraz z uczniami i rodzicami udali się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie, podczas którego omówiono sprawy organizacyjne.

Od wtorku na 10 miesięcy uczniowie „Dziewiątki” zasiedli w szkolnych ławkach. Życzymy wytrwałości i wielu sukcesów, a zakończenie roku szkolnego 2024/2025 dopiero 27 czerwca…:)

Jolanta Ulatowska